Herkese merhaba,

“YouTube için küçük bizim için büyük adım” mottosu ile başladığımız DijitalHayatTV YouTube canlı yayınlarımızın ilk bölümü karşınızda. (02.08.2018)

Bilal Eren ve Hamza Şamlıoğlu‘nun hazırlayıp, sunduğu DijitalHayatTV canlı yayınlarının kamera arkasında yönetmen olarak Cem ve Can Sümbül var. Mekan desteğini ise yeni bir iş modeli olarak hazır ofis hizmeti veren ve kendini “iyi çalışanlar ülkesi” olarak tanımlayan “Workinton” veriyor.

Dijitalleşmenin birey ve toplum üzerine etkilerini her hafta bir başka konu başlığı ile ele almayı planlayan yayınlarımız; gelişmeleri ve gündemi takip ederek konusuna iyi çalışan ve en önemlisi “çözüm önerileri” sunan bir yayın politikasına sahip olacak. Konuları sunarken “Herşeyi biz biliriz, en iyi biz anlatırız” düşüncesinden kaçınarak; uzmanlara söz vermeyi, konuyu dosdoğru anlamayı ve her açıdan bakabilmeyi hedefliyoruz. Bu hedeflerle her perşembe 20.30’ta DijitalHayatTV YouTube, Facebook, Periscope kanalları ve web sitemiz üzerinden canlı yayınlarla “iyi içerik” üretmek istiyoruz.

Bu amaçlarla hazırlıklarımızı tamamladık ve 2 Ağustos 2018 Perşembe saat 20.30’ta ilk yayınımızı gerçekleştirdik. İlk konumuz; yeni Cumhurbaşkanlığı Yönetim Sistemi içinde kurulması düşünülen “Dijital Dönüşüm Ofisi” oldu.

Djital Dönüşüm Ofisi’nin 4 konu başlığında çalışacağı kamuoyuna yansımıştı: E-devlet, Siber Güvenlik, Büyük Veri ve Yapay Zeka. Bu haliyle konuyu iki bölümde ele almayı planladık. Ve ilk bölümde son yılların en gözde başlığı “Dijital Dönüşüm” kavramını, ne anlama gelmesi gerektiğini, E-devlet ve Siber Güvenlik üzerine ülkemizdeki ve dünyadaki stratejileri, bu çalışma alanlarının tanımını ve geleceğini konuşmaya çalıştık. Doğrudan Cumhurbaşkanlığına bağlı çalışması öngörülen Dijital Dönüşüm Ofisi’nin sadece ismi bile bizi heyecanladırdığı için hemen konuşmak ve öneriler sunmak istedik.

İkinci bölümde ise büyük veri ve yapay zeka başlıklarını madde madde öneriler sunarak konuşmayı hedefliyoruz.

Ayrıca bu yayını SoundCloud veya Spotify üzerinden podcast olarak dinlemek isterseniz;

Haftaya perşembe 20.30’da görüşmek üzere.

Gelecek yayınlarımız için tıklayın;

YouTube: https://www.youtube.com/dijitalhayattv

Facebook: https://www.facebook.com/dijitalhayattv

Twitter: https://www.twitter.com/dijitalhayattv

Web: https://www.dijitalhayat.tv

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir