Herkese merhaba,

“YouTube için küçük bizim için büyük adım” mottosu ile başladığımız DijitalHayatTV YouTube canlı yayınlarımızın ikinci bölümü karşınızda. (09.08.2018)

Bilal Eren ve Hamza Şamlıoğlu‘nun hazırlayıp, sunduğu DijitalHayatTV canlı yayınlarının kamera arkasında yönetmen olarak Cem ve Can Sümbül var. Mekan desteğini ise yeni bir iş modeli olarak hazır ofis hizmeti veren ve kendini “iyi çalışanlar ülkesi” olarak tanımlayan “Workinton” veriyor.

Geçen hafta ilk bölümünü yaptığımız DijitalHayatTV canlı yayınında; yeni Cumhurbaşkanlığı Yönetim Sistemi içinde kurulması düşünülen Dijital Dönüşüm Ofisi’nin kamuoyuna yansıyan 4 çalışma alanından olan E-Devlet ve Siber Güvenlik konularını konuşmuştuk.

Bu haftaki bölümümüzde ise diğer iki konuyu; Büyük Veri ve Yapay Zeka’yı konuştuk. Büyük Veri ve Yapay Zeka’nın tanımını, bu konulardaki son gelişmeleri ve ülkemizdeki çalışmaları aktarmaya çalıştık. Ayrıca Dijital Dönüşüm Ofisi için önerilerimizi de madde madde iletmiş olduk. Umarız ilgililerin dikkatini çeker ve faydalı oluruz.

Ayrıca bu yayını, SoundCloud veya Spotify üzerinden podcast olarak dinleyebilirsiniz;

Şimdiden duyuralım;

16 Ağustos Perşembe saat 20.30’ta “Periscope Yayın Yasağı: Fayda/Zarar Analizi” üzerine Bilişim Hukuku Uzmanı Sertel Şıracı’nın da katılımıyla konuşuyoruz.

Not: DijitalHayatTV canlı yayınlarına ve tüm arşivine YouTube, Facebook ve Periscope kanalları ve web sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir